Wiecznie młodzi

Fibryna Bogatopłytkowa

Koszt zabiegu Czas zabiegu Odstęp między zabiegami Ilość zabiegów w serii
od 650 zł
40 - 60 min
4 - 6 tygodni
Od 3 do 5

Fibryna jest białkiem, składnikiem osocza krwi. Bierze ona udział w procesach krzepnięcia. Jest bogata w komórki macierzyste oraz czynniki wzrostu. Fibrynę uzyskuje się z krwi pacjenta, jednak aby jej pobranie było możliwe pacjent przed zabiegiem powinien zrobić podstawowe badania morfologiczne w celu ustalenia czy wyniki są w normie oraz musi wypić minimum 5 szklanek wody.

Po pobraniu krwi, próbka poddawana jest odpowiedniej obróbce, a następnie wstrzykiwana w skórę pacjenta. Ponieważ w zabiegu wykorzystuje się tkankę autologiczną, nie występuje ryzyko alergii oraz skutków ubocznych.

Fibryna tworzy pod skórą włókna fibryny układające się w siateczkę, dzięki czemu zmarszczki i zagłębienia uwypuklają się, a uszkodzone mieszki włosowe w przypadku utraty włosów stopniowo odbudowują się. Ponadto po zabiegu z wykorzystaniem fibryny uwalniane są czynniki wzrostu z płytek krwi. Zaletą zabiegu jest to, że czynniki wzrostu, które stymulują podziały komórkowe, w przypadku ostrzykiwania fibryną uwalniają się stopniowo i powoli. Powolne ale długotrwałe uwalnianie czynników wzrostu przynosi lepsze rezultaty, niż natychmiastowe wyzwolenie czynników wzrostu jakie ma miejsce podczas innych zabiegów przebiegających z użyciem iniekcji.

Dzięki intensywniejszym podziałom komórkowym, skóra nabiera młodego wyglądu, szybciej się regeneruje, zatrzymuje się proces łysienia, a włosy są pobudzane do odrostu.

Fibryna bogatopłytkowa wstrzyknięta do tkanek powoli koaguluje, tworząc żel, swoisty, całkowicie, naturalny materiał dający efekt wypełnienia. Ponadto dzięki mezenchymalnym komórkom macierzystym i aktywowanym płytkom krwi, z których uwalniają się czynniki wzrostu, i-PRF ma regenerujący wpływ na otaczające tkanki.

Wskazania

  • profilaktyka starzenia się skóry twarzy, dekoltu i grzbietów dłoni
  • rewitalizacja skóry z oznakami starzenia – drobne i głębokie zmarszczki, fałdy, zapadnięta skóra, zmniejszona gęstość skóry
  • rewitalizacja skóry zmęczonej i wiotkiej
  • rewitalizacja skóry o niejednolitym kolorze i pozbawionej blasku
  • nawilżenie skóry i poprawa jej napięcia
  • poprawa ukrwienia skóry
  • redukcja blizn
  • po innych zabiegach estetycznych w celu regeneracji skóry i przyspieszenia procesu gojenia
  • łysienie

Przeciwwskazania

  • ciąża
  • choroby autoimmunologiczne
  • schorzenia ogólnoustrojowe niewyrównane
  • choroba nowotworowa

Jaka jest różnica pomiędzy osoczem a fibryną bogatopłytkową?

W metodzie z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego płytki krwi bardzo szybko uwalniają duże stężenia czynników wzrostu.

W przypadku fibryny bogatopłytkowej płytki krwi zamknięte w trójwymiarowej strukturze fibryny są aktywowane w dłuższym czasie.

Powoli uwalniane czynniki wzrostu dłużej stymulują proces naprawczy, dzięki czemu uzyskujemy dużo silniejsze efekty regenerujące.

Zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego stosujemy, gdy skóra jest słabo napięta, z drobnymi zmarszczkami, jest wysuszona, z oznakami zmęczenia, o niejednolitym kolorycie. Skóra potrzebuje rewitalizacji, potrzebuje odzyskać swój blask. Osocze bogatopłytkowe jest preparatem z wyboru do zabiegu regenerującego kilka obszarów naszego ciała jednocześnie, np. twarz, szyję, dekolt i dłonie.

Zabieg z fibryny bogatopłytkowej stosujemy, gdy występują znamienne oznaki starzenia się skóry: zmarszczki głębokie, fałdy, bruzdy, kurze łapki, gdy skóra jest zapadnięta i występują ubytki tkanek. Gdy potrzebne jest wypełnienie blizn po trądziku.

 

Zabieg łączony stosujemy gdy nasza skóra potrzebuje kompleksowej regeneracji kilku obszarów naszego ciała jednocześnie: np. gdy występują bruzdy, zmarszczki głębokie na twarzy, dodatkowo skóra twarzy, szyi, dekoltu i dłoni pozbawiona jest jędrności, kolorytu, elastyczności. Gdy chcemy szybkiej regeneracji i gojenia tkanek po zabiegach