Wiecznie młodzi

Kriolipoza

Koszt zabiegu Czas zabiegu Odstępy między zabiegami Liczba zabiegów w serii
od 200 zł
40 min
14 dni
od 3 do 5

Kriolipoliza - Nowy Sącz

Kriolipoliza wyszczuplająca to najskuteczniejsze bezinwazyjne usuwanie tkanki tłuszczowej poprzez jej zamrażanie. Innowacyjna metoda redukcji tłuszczu została opatentowana w 2008 roku, polega na selektywnym chłodzeniu komórek tłuszczowych. Skuteczność zabiegu udowodnili dwaj Amerykańscy dermatolodzy Dieter Manstein oraz R. Rox Anderson z Massachusetts General Hospital w Bostonie (filia Harvard Medical School). Od tamtej pory metoda kriolipolizy została przebadana klinicznie i uznana za jedną z najbardziej skutecznych nieinwazyjnych metod redukcji tkanki tłuszczowej. Udowodniono, że komórki tłuszczowe są bardziej wrażliwe na działanie zimna niż tkanki je otaczające. Wykazano również, że kontrolowane,  miejscowe chłodzenie tkanek tłuszczowych może prowadzić do utraty podskórnego tłuszczu bez uszkodzenia skóry. Dzięki temu odkryciu opracowano i opatentowano technologię leżącą u podstaw nieinwazyjnego zabiegu kriolipolizy. Kriolipoliza wykonywana w Nowym Sączu to terapia ze specjalnie zaprojektowaną krio-głowicą, która zasysa obszar zabiegu, nakierowuje się na grudkę cellulitu i pozbawia komórki tłuszczowe energii, poprzez niską temperaturę. Triglicerydy w komórkach tłuszczowych krystalizują się, co powoduje znacznie szybsze obumieranie tych komórek. Komórki tłuszczowe są usuwane naturalnie, w ramach metabolizmu przez układ limfatyczny. Dzięki temu powłoki tłuszczowe ulegają redukcji w sposób nieinwazyjny.

Charakterystyka Cryolipolysis

 • Zabieg nie spowoduje, że skóra będzie obwisła lub nierówna. Adipocyty nie są niszczone w dużych ilościach przez jednorazowe działanie zewnętrznej siły.
 • Kriolipoliza działa tylko na tkankę tłuszczową i nie powoduje uszkodzeń nabłonka, nerwów, naczyń krwionośnych, organów wewnętrznych ani żadnych innych tkanek. Jest to zabieg nieinwazyjny.
 • Nie ma potrzeby wykonywania znieczulenia ani operacji chirurgicznej. Nie ma potrzeby rekonwalescencji ani noszenia stroju wyszczuplającego po zabiegu.

Na czym polega usuwanie tłuszczu w zabiegu wyszczuplającym – kriolipolizy?

Zabieg polega na ochłodzeniu komórek tłuszczowych w celu spowodowania ich rozpadu. Ochłodzone komórki tłuszczowe poprzez zwiększenie objętości ulegają zjawisku apoptozy, czyli „kontrolowanej śmierci”. Następnie stopniowo eliminowane są z organizmu za sprawą naturalnych procesów metabolicznych organizmu, zbliżonych do eliminacji tłuszczu z żywności dzięki temu grubość warstwy tłuszczowej maleje. W ten sposób możemy modelować sylwetkę- zapisz się na zabieg kriolipolizy w naszym gabinecie zlokalizowanym w Nowym Sączu.

Czy uzyskane efekty zabiegowe są trwałe?

Zamrożone komórki tłuszczowe w 100% zostają wydalone z organizmu, zatem nie podlegają procesowi regeneracji. Jednak jeżeli pacjent nie będzie  kontrolował swojej wagi stosując dietę i ćwiczenia, będą powstawały nowe obszary tłuszczu. Dlatego dla utrzymania stabilnej wagi należy zmienić tryb życia i nawyki kulinarne. Efekt usuwania tkanki tłuszczowej powinien stać się w pełni widoczny po upływie 2-3 miesięcy. Tę metodę szczególnie poleca się osobom, które mimo aktywnego trybu życia, nie mogą sobie poradzić z nadmiarem tkanki tłuszczowej na brzuchu, udach czy biodrach. Trzeba jednak wyraźnie podkreślić, że nie jest to metoda do walki z otyłością, lub sposób na odchudzanie lecz narzędzie do miejscowego usuwania tłuszczu. W trakcie zabiegu specjalna głowica schładza tkankę tłuszczową. Komórki tłuszczowe, jako te bardziej wrażliwe, pierwsze reagują na działanie niskich temperatur. Precyzyjnie określony czas chłodzenia zapewnia skuteczność zabiegu bez ryzyka uszkodzenia innych tkanek. Skóra przed odmrożeniem jest chroniona za pomocą specjalnej membran, dzięki czemu ten zabieg modelowania sylwetki jest bezpieczny

Zastosowanie, wskazania i przeciwwskazania do zabiegu usuwania tkanki tłuszczowej

Wskazania

Tkanka tłuszczowa miejscowa:
 • Głównie w okolicach talii, brzucha, zewnętrznych części ud, dolnych pleców
 • Może być: ramiona, pośladki
 • Niewskazane dla pacjentów o nadwadze przekraczającej 10 kg
 • Jest to metoda polecana na miejscowe zmniejszanie tkanki tłuszczowej z brzucha, boczków, ud, pośladków.

Przeciwwskazania

 • Choroba Raynauda
 • Krioglobulinemia
 • Napadowa hemoglobinuria
 • Pokrzywka
 • Ciąża
 • Miejscowe stany zapalne, rany, zapalenie skóry
 • Miejscowe zaburzenia krążenia