Wiecznie młodzi

Hiperbaria

Zabiegi są przyjemne, nieinwazyjne i bezbolesne, a ich podstawowym efektem jest stymulacja wzrostu komórek macierzystych, które wspomagają regenerację całego organizmu. Ciśnienie wyższe niż atmosferyczne pozbawia tlen fizjologicznych barier przenikania przez tkanki, dzięki czemu dostaje się nawet do komórek słabo ukrwionych. Skontaktuj się z nami, aby poznać nasze możliwości.

komora hiperbaryczna limanowa nowy sącz 48

Komory Hiperbaryczne

Naukowcy zaobserwowali, że w wyniku zabiegu ośmiokrotnie zwiększa się liczba krążących w organizmie komórek macierzystych, które przemieszczają się do uszkodzonych komórek i tkanek powodując ich regenerację. Ponadto gazy znajdujące się pod zwiększonym ciśnieniem (hiperbarycznym) mogą szybciej dyfundować do płynów i gromadzić się w zwiększonych stężeniach, dzięki czemu kilkakrotnie zwiększa się jego stężenie nie tylko w czerwonych krwinkach, ale także w osoczu, układzie limfatycznym i płynie mózgowo-rdzeniowym, co z kolei poprawia krążenie krwi i pozwala opóźnić procesy starzenia się.

Jak to działa?

W medycynie metoda ta jest stosowana w leczeniu urazów i różnego rodzaju chorób, ale od niedawna zaczęto stosować ją w sporcie dla poprawienia kondycji i szybszej regeneracji po wysiłku, terapiach odchudzających czy zabiegach odmładzających w kosmetologii. Dlaczego? Tlen jest niezbędny każdej komórce ciała do przeprowadzania procesów życiowych, im go mniej tym bardziej zaburzone stają się funkcje komórek, wzrasta ilość toksyn, maleje przyswajanie substancji odżywczych oraz spada poziom energii. W takim środowisku rozwijają się organizmy beztlenowe oraz komórki rakowe.

komora hiperbaryczna limanowa nowy sącz 47

Komory hiperbaryczne dostarczane przez naszą firmę to jedne z najbardziej zaawansowanych technologicznie i najnowocześniejszych urządzeń. Możliwość pełnej personalizacji zabiegu oraz zastosowania bardzo wysokich ciśnień do 1,5 ATA pozwala znacząco spowolnić proces degeneracji organizmu i zapobiega przedwczesnemu starzeniu się.

Dostarczenie dużej ilości tlenu w zabiegu tlenoterapii hiperbarycznej powoduje, że regenerują się uszkodzone komórki i narządy, w tym m.in. wątroba, nerki, serce i mózg. Zwiększona ilość tlenu stymuluje wzrost fibroblastów i produkcję kolagenu ( stąd zainteresowanie tą terapią w zabiegach odmładzających i upiększających). Ponadto, na co wskazują badania, zwiększone ciśnienie parcjalne tlenu aktywizuje uśpione komórki macierzyste i pobudza je do działań naprawczych. Na podstawie badań klinicznych przeprowadzonych w Stanach Zjednoczonych, między innymi na University of Pennsylvania School of Medicine stwierdzono, iż przebywanie w komorze hiperbarycznej pobudza szpik kostny do produkcji komórek macierzystych. Zespół badawczy wykazał, że po jednym zabiegu, stężenie komórek macierzystych wzrosło dwukrotnie, a po serii 20 zabiegów, ilość komórek macierzystych wzrosła ośmiokrotnie! Zaobserwowano również ,że zaczynają się one przemieszczać do uszkodzonych tkanek powodując ich głęboką regenerację. Dlatego tak duże zastosowanie ma ta metoda w leczeniu różnego rodzaju urazów, udarów, zmian cukrzycowych czy wspomagania leczenia nowotworów.