Wiecznie młodzi

Likwidacja Nadpotliwości

Koszt zabiegu Czas zabiegu Odstępy między zabiegami Liczba zabiegów w serii
600 zł
60 min
co 30 dni
2

Na ciele człowieka znajduje się około 2 – 3 milionów gruczołów potowych. Niestety, zjawisko wydzielania potu bywa kłopotliwe, nieestetyczne i stresujące. Dzieje się tak zwłaszcza przy problemach z nadpotliwością, a więc wówczas, gdy organizm wydziela więcej potu, niż wymaga tego funkcja termoregulacyjna, a ogólnodostępne preparaty nie przynoszą pożądanych skutków. W takim przypadku warto skorzystać z likwidacji nadpotliwości metodą radiofrekwencji mikroigłowej.

Zastosowanie:

Metoda radiofrekwencji mikroigłowej jest bardzo skuteczna i z powodzeniem wykorzystuje się ją w zabiegach medycyny estetycznej. Swoje zastosowanie radiofrekwencja mikroigłowa  znalazła m.in. przy likwidowaniu rozstępów, liftingu twarzy, czy też w leczeniu blizn. Stosunkowo od niedawna, ale z dużą skutecznością, metoda ta używana jest również w likwidacji nadpotliwości.

Jak wygląda zabieg?

Podczas zabiegu likwidacji nadpotliwości rf mikroigłową skóra nakłuwana jest mikroigłami i jednocześnie podgrzewana prądem o częstotliwości radiowej, dzięki czemu zniszczeniu ulegają gruczoły potowe zlokalizowane nawet w głębszych warstwach skóry. Głowica urządzenia, którym wykonuje się zabieg metodą radiofrekwencji mikroigłowej, wyposażona jest w jednorazową nakładkę, na której znajduje się 25 – 49 mikroigieł pokrytych złotem. Zabieg jest bardzo precyzyjny, igły nakłuwają skórę na pożądaną głębokość i działają z określoną mocą. Skóra podczas zabiegu podgrzewana jest do temperatury ok. 45 – 60ºC. 

Likwidacja nadpotliwości metodą radiofrekwencji mikroigłowej charakteryzuje się wysoką skutecznością i małą inwazyjnością.

Zabieg należy wykonać dwukrotnie.

Przeciwwskazania:

  • ciąża i okres karmienia piersią,
  • infekcje bakteryjne, wirusowe i grzybicze,
  • epilepsja oraz choroby psychiczne,
  • choroby nowotworowe,
  • ciężkie choroby układu krążenia, w tym nieuregulowane nadciśnienie tętnicze,
  • obecność rozrusznika serca, aparatu słuchowego i innych urządzeń elektronicznych,
  • metalowe i silikonowe implanty w miejscu zabiegowym.